Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego

Herbu Suchekomnaty

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń


Galeria 2015

Wystawa prac Krystyny Zlot

Krystyna Zlot i Ewa Dymek ? malarstwo.

 

Wernisaż wystawy odbędzie się 13 marca 2015r. Wystawa czynna do 1 kwietnia 2015r.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Galeria "Przy Bramie"

  • ul. Grodzka 34
  • 20 115 Lublin

 

Krystyna Zlot

 

Z wykształcenia ekonomistka, malarstwo to Jej hobby i fascynacja od lat dziecinnych. W 2005r. wstąpiła do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, gdzie ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym pod kier. mgr Waldemara Figla. Należy również do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Garbowskiej, gdzie udziela się społecznie prowadząc malarskie lekcje historii dla młodzieży.

Autorka kilku wystaw indywidualnych, od 10 lat  prezentuje swoje prace na wystawach zbiorowych TPSP w Lublinie.

Obecnie doskonali swój warsztat na zajęciach mgr Macieja Bijasa.

?Malarstwo Krystyny Zlot jest wyrazem jej fascynacji pięknem natury. Podejmowane przez nią najczęściej tematy to pejzaż oraz kwiaty. Malarka spełnia się również tworząc kopie obrazów historycznych i pisząc ikony.  

Jej obrazy emanują pogodnym nastrojem, łagodnością, napełniają odbiorcę optymizmem i spokojem. Autorka poprzez swoje malarskie hobby ucieka od codziennego zgiełku i problemów. Przemijające, kruche piękno kwiatów oraz dynamika zmieniającej się wciąż przyrody pobudzają malarkę do nieustannego tworzenia i poszukiwania nowych motywów. Najlepiej czuje się w ciepłych tonacjach barwnych. Stosuje mięsistą plamę malarską, pracując głównie w technice olejnej. Operując zróżnicowaną fakturą stara się zbudować głębię w swoich płótnach. Wyważona kompozycja oraz harmonijna kolorystyka budują nastrój spokoju i odprężenia. Podejmowane motywy pejzażowe przenoszą widza w krainę łagodności i sielskości. 

Patrząc na obrazy Krystyny Zlot widać wrażliwą duszę malarki, pragnącej pochwycić piękno otaczającego świata. Ta postawa zachwytu to motor jej aktywności malarskiej i źródło radości. Dodaje autorce skrzydeł. Istny wZlot!? 

Matylda Bijas

 

Wystawa artystki będzie wystawą retrospektywną, obok wcześniejszych Jej obrazów o różnej tematyce, w tym również i historycznej, będą zaprezentowane Jej obecne prace z pracowni mgr M. Bijasa, u którego doskonali swój warsztat malarski.