Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego

Herbu Suchekomnaty

Najbliższe wydarzenia

Brak wydarzeń


Galeria 2022

Pasje ludzi 12.06.2022

PASJE LUDZI
W niedzielę 12 VI nasze Stowarzyszenie uczestniczyło w festynie edukacyjnym na Placu Litewskim w Lublinie. W wyjątkowo pięknych okolicznościach otoczenia mieliśmy możliwość bawienia młodszych i starszych gości rozmową i pokazami, a także angażowania chętnych do zabaw w dziecińcu staropolskim.
Ponownie mieliśmy okazję do spotkania Ludzi "Pozytywnie Zakręconych": oddanych swoim zainteresowaniom, zaangażowanych społecznie, promujących kulturę i dziedzictwo narodowe. Niektórzy przybyli na to spotkanie z dalekich stron, aby podzielić się swoją wiedzą i pasją. Rozmowy z nimi są... bezcenne!
Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie. Znaleźliśmy się w zacnym gronie Ludzi, którzy żyją - może i w swoim świecie - ale żyją naprawdę!

Pamięć i Honor 04-05.06.2022

"Pamięć i Honor" 2022
W sobotni wieczór i w niedzielę - na zaproszenie Stowarzyszenia Michalec 1864 - uczestniczyliśmy w wydarzeniach upamiętniających sylwetkę Brunona Okonia-Altmajera (1890-1929) i innych Bohaterów Ziemi Gorzkowskiej. Szczególnie uroczysty charakter miała Msza św. i przemarsz uczestników na cmentarz parafialny, gdzie złożono kwiaty i oddano salwę honorową. Cenna inicjatywa Organizatorów stała się okazją do wspólnego spotkania pasjonatów i rekonstruktorów ze stowarzyszeń pielęgnujących pamięć o różnych wydarzeniach historycznych.
Rozmowy, indywidualne plany i pomysły na wspólne działania lokalne, a także pokazy historyczne dla gości zdominowały popołudniowe godziny w Wielkopolu, którego do tej pory nie znaliśmy...
A o pięknie Ziemi Krasnostawskiej, szczególnie Fajsławic, mogliśmy sobie przypomnieć w drodze powrotnej.